Wrzesień w przedszkolu

We wrześniu, po udanych, słonecznych wakacjach dziarskim krokiem wróciliśmy do przedszkola. Tutaj czekało na nas wiele niespodzianek. Korzystając z wrześniowej, ładnej pogody nasze panie zorganizowały dla nas przeróżne wyjścia i wycieczki.

Motylki i Biedronki wyjechały do nadleśnictwa w Białych Błotach aby tam wraz z panem leśniczym odkrywać tajemnice lasu.

Tuż po wycieczce do lasu czekała ich jeszcze większa atrakcja. Tym razem odkrywanie tajemnic faraonów. Archeologiczna przygoda w starożytnym Egipcie zaowocowała otrzymaniem Dyplomu Super Archeologa. Rozwiązywać nieodgadnione przez lata zagadki to przecież nie lada sztuka.

Jagódki tymczasem wybrały się do zoo w Myślęcinku, gdzie opiekunka zwierząt przybliżyła im świat zwierzaków nie tylko tych żyjących w Polsce ale także tych bardziej tropikalnych. Niektórzy byli tak dzielni, że nie bali się dotknąć węża…brr.

Tropiciele natomiast wyruszyły w podróż do gospodarstwa agroturystycznego w Gzinie. Tam korzystając z gościnności gospodarzy miały okazję skosztować wiejskiego rosołu i upieczonej przez panią Irenę pysznej drożdżówki. Same także nie próżnowały, piekły bowiem podpłomyki i wyrabiały masło a to wcale niełatwa praca.

Po absorbujących wycieczkach nadeszła chwila odpoczynku.W skupieniu i z uwagą wysłuchaliśmy więc opowiadań czytanych przez kolegów z klasy VIII- wioślarzy BTW-Szymona, Kamila i Michała.

Warto wspomnieć również o występie naszych przedszkolaków na festynie zorganizowanym przez Radę Osiedla Górzyskowo.Dziewczyny i chłopaki z Tropicieli godnie zaprezentowali naszą placówkę występując jak artyści na prawdziwej scenie.

Reklamy