Co słychać w przedszkolu ?

     W ostatnim czasie wiele się u nas działo.  Z wielką radością bawiliśmy się z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym niezwykłym dniu, każde z nas przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. A wszystko to na cześć małego misiaczka, którego dawno, dawno temu uratował podczas polowania ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt.

U Motylków i Krasnali kolejny raz odbył się dzień głośnego czytania.Tym razem obydwie grupy wysłuchały utworu Astrid Lindgren zatytułowanego „Pippi Langstrump”. Gościem specjalnym była nasza szkolna koleżanka Paulina Ciesielska, która z wdziękiem wcieliła się w rolę głównej bohaterki opowiadania.

Sowy tymczasem wsłuchiwały się w legendę o Warsie i Sawie, którą czytał tato Stasia.

U Tropicieli natomiast gościł mistrz cukierniczy-pan Łukasz Spławski, tato Alexa, pod którego czujnym okiem  przygotowywaliśmy ciasto i wypiekaliśmy pyszne pierniki.

W przedszkolu odbył się także konkurs wiedzy o Polsce- „Polska-moja ojczyzna”. W szranki stanęły reprezentacje czterech przedszkoli: Wesołych Serduszek, Małych Odkrywców, Przedszkola nr 70 oraz Przedszkola nr 24.Nasze przedszkole godnie reprezentowali: Filip Krzyżanowski, Cezary Stanek oraz Romek Mejsner.Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą na temat naszego kraju dlatego też jury postanowiło uznać wszystkich za wygranych.

Serdecznie dziękujemy tacie Stasia, tacie Alexa oraz Paulince z poświęcony nam czas a uczestnikom konkursu gratulujemy wygranej!

 

Reklamy