Krasnalowe wieści

  Nasze Krasnale chociaż malutkie to wcale nie są takie głupiutkie.Popatrzcie państwo jak dzielnie pracują, jak język i buzię gimnastykują.

Jak co dzień pilnie wiedzę zgłębiają- świat prehistorii nawet poznają.No a figury geometryczne- koła,trójkąty i prostokąty w „małym paluszku” Krasnale mają i całkiem nieźle je rozpoznają.

  Brawa więc wielkie dla naszych Krasnali bo bardzo dzielne, choć jeszcze małe!

Reklamy

Z Europą za pan brat

  My, Sowy to niezwykle światowa grupa.Poznajemy języki obce, co jakiś czas wybieramy się na wędrówki po Europie…..na razie tylko palcem po mapie, ale to dobry początek.

     W zeszłym tygodniu w ramach projektu „Dzień języków obcych dla przedszkolaków” odwiedziły nas nauczycielki języka niemieckiego, które pracują w IX Liceum Ogólnokształcącym.

W naszym przedszkolu uczymy się języka angielskiego a tym razem mieliśmy okazję wzięcia udziału w zajęciach z języka niemieckiego…będą z nas chyba poligloci.

Następnego dnia natomiast „odwiedziliśmy” Wielką Brytanię. Z pomocą pani Kasi i pani Hani wykonaliśmy czapkę Robin Hooda oraz koronę dla królowej Elżbiety II.Wizyta w Wielkiej Brytanii nie mogła się obyć bez wypicia angielskiej herbaty.

Co słychać w przedszkolu?

      W przedszkolu czas płynie bardzo szybko, zwłaszcza gdy dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Zeszły tydzień obfitował w wydarzenia, które nie pozwoliły nam się nudzić.

Ćwiczyliśmy piękną wymowę pod okiem studentów logopedii,którzy będą odwiedzali nas częściej.

Motylki i Krasnale odwiedziła pani Nowak,mama naszej koleżanki Natalki,dzięki której mogliśmy na żywo zobaczyć zwierzaki z wiejskiego podwórka.

Sowy i Jagódki tymczasem odwiedziły Zespół Szkół nr 14, gdzie zaproszone zostały przez panią Halinę Holtz i klasę 3d na przedstawienie „Czerwony Kapturek”.

Tydzień zakończyliśmy impresjami teatralnymi, zatytułowanymi „Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki”

Sami widzicie, że na nudę czasu nie mieliśmy a tydzień minął jak „z bicza trzasł”.

Serdecznie dziękujemy pani Nowak, mamie Natalki za umożliwienie nam kontaktu ze zwierzakami oraz pani Halinie Holtz za zaproszenie na teatrzyk „Czerwony Kapturek”

Kosmiczna podróż Motylków

   W ubiegłym tygodniu udałyśmy się w podróż po Układzie Słonecznym.

Aby dobrze się do niej przygotować poznawałyśmy planety i gwiazdozbiory, starając się zapamiętać ich nazwy. To bardzo ważne w kosmicznej podróży. Nieznajomość kosmosu mogłaby grozić zagubieniem się wśród gwiazd.Gdy nasza wiedza była już dość gruntowna przystąpiłyśmy do budowania rakiety, która przeniosła nas w przestworza.

Nasza podróż była nieziemska!!

Bezpieczne ferie

   Tuż przed przerwą zimową  pani Ania Szot wraz z klasą 3e zaprosiła nas na przedstawienie pt „Bezpieczne ferie”.

Starsi koledzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki związane z zimą oraz zbliżającymi się feriami zimowymi.Po przedstawieniu pani Ania zaprosiła nas na prezentację multimedialną podczas której rozmawialiśmy o tym jak zachować bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw.

Po tym pouczającym spotkaniu z pewnością każdy z nas powróci z ferii cały i zdrowy.