Wakacje

a32aa607-bd42-4336-8fad-6448f54b1fa8

Reklamy

Pożegnanie Sów i Tropicieli

     „Kart w kalendarzu było niemało, codziennie jedną zdejmował czas.I cóż poradzić ? Ot, przeleciało. Przedszkolny czas minął jak z bicza trzasł.”

  Właśnie, cóż poradzić? Co roku witamy nowych przedszkolaków i żegnamy tych którzy odchodzą do szkoły. Tym razem uroczyście żegnaliśmy Sowy i Tropicieli.

Były wiersze, piosenki i tańce. Było wręczenie dyplomów i podziękowania. Było także wiele wzruszeń, bo to przecież niezapomniana chwila…i niejednemu łezka się w oku zakręciła.

Życzymy Wam „Starszaki” abyście szkolne progi z uśmiechem przekraczali, o nas nie zapomnieli i „stare” przedszkole często odwiedzali.

 

Dzień Rodziny u Biedronek, Motylków i Jagódek

W ubiegłym tygodniu Biedronki, Motylki oraz Jagódki zaprosiły swoje mamusie i tatusiów na uroczystość z okazji Dnia Rodziny.

Każda z grup pięknie zaśpiewała, recytowała oraz tańce prezentowała… a wszystko ku uciesze i wzruszeniu rodziców, którzy byli zachwyceni naszymi występami.

Aby wynagrodzić rodzicom trud jaki wkładają w nasze wychowanie nie zapomnieliśmy również o własnoręcznie wykonanych upominkach oraz kawce, herbatce i słodkościach.

.

Wiosenne wędrówki

Korzystając z pięknej,słonecznej pogody częściej opuszczamy przedszkolne sale i wędrujemy tu i tam. Jagódki wybrały się do Muzeum Mydła i Historii Brudu,gdzie własnoręcznie wykonały kolorowe, pachnące mydełka a przy okazji dowiedziały się jak to z czystością na przestrzeni wieków bywało.Nie zawsze wyglądało to dobrze…od opowieści pani przewodnik aż dreszczyk przechodził.

Grupa Tropicieli tymczasem powędrowała się do sali zabaw Kids Play gdzie wśród kolorowych zabawek dzieciaki baraszkowały do utraty tchu.

Motylki natomiast, korzystając z upalnej pogody wybrały się do parku nad stawami.Nie było to jednak zwykłe wyjście.Tym razem Motylkom towarzyszyły dwa clowny, które zadbały o świetną zabawę.

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zaczarowane motyle wiosennych łąk”

    W zeszłym tygodniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zaczarowane motyle wiosennych łąk”

O miejscach w konkursie zadecydowały głosy rodziców oraz dzieci a laureatów uroczyście nagrodziły organizatorki konkursu p. Ania Szot oraz p.Iza Celewicz-Gniot wraz  p. dyrektor Zdzisławą Pinkowską.

I  miejsce w konkursie zajęła praca Weroniki Wiśniewskiej z grupy Jagódek, II miejsce praca Dorotki Kubackiej również z grupy Jagódek a miejsce III  praca Ksawerego Neumana z przedszkola „Wesołe serduszka”

Wyróżnione zostały natomiast prace: Ani Buczkowskiej z grupy Motylków, Lenki Uram z grupy Sów oraz Mai Grochowalskiej z przedszkola „Wesołe Serduszka”.

Zwycięzcom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy !!

Zdjęcia z wydarzenia znajdziecie państwo w zakładce Galeria-Ogólne

Majowe wędrówki

      Maj powitał nas piękną, słoneczną pogodą, która sprzyja wycieczkom, spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Nie czekając więc ani chwili wyruszyliśmy na wiosenne wędrówki.Biedronki wybrały się do ogrodu botanicznego UKW, odwiedzając przy okazji muzyczny plac zabaw oraz na bydgoski festiwal nauki .

Tropiciele tymczasem autokarem pomknęli do Skłudzewa gdzie pod czujnym okiem artystów plastyków całkowicie oddali się sztuce.

IMG-20180521-WA0001

Sztuka jednak to coś dla ducha a zadbać należy również o ciało. Tak więc po powrocie ze świata twórczych poczynań wybrali się na rozgrywki piłkarskie zorganizowane przez trenerów Juventus Academy. Całkiem dobrze wychodziło im strzelanie goli. Nawet dziewczyny radziły sobie nieźle.

Jagódki pojechały jeszcze dalej, aż do Torunia.Tam odwiedziły planetarium gdzie wraz z Astro psem Łajką wybrały się w podróż na księżyc. Jak Toruń to również pierniki,nie omieszkały więc nabyć całej torby tych łakoci. Wycieczka w piękny majowy dzień nie mogła się jednak obyć bez pysznych lodów.