Bezpieczne ferie

   Tuż przed przerwą zimową  pani Ania Szot wraz z klasą 3e zaprosiła nas na przedstawienie pt „Bezpieczne ferie”.

Starsi koledzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki związane z zimą oraz zbliżającymi się feriami zimowymi.Po przedstawieniu pani Ania zaprosiła nas na prezentację multimedialną podczas której rozmawialiśmy o tym jak zachować bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw.

Po tym pouczającym spotkaniu z pewnością każdy z nas powróci z ferii cały i zdrowy.

Reklamy

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Tolerancyjni Europejczycy”

W piątek po raz kolejny odbyło się spotkanie w ramach projektu „Tolerancyjny Europejczycy”, podczas którego Sowy wraz z klasa 3d udały się w „podróż” po Europie.Tym razem celem odwiedzin były Niemcy.

Podczas tej pouczającej wycieczki „palcem po mapie” Sowy poznały stolicę Niemiec- Berlin, rzekę Ren, dowiedziały się także jak wygląda flaga oraz godło Niemiec.

Tej niezwykle ciekawej eskapadzie towarzyszyła muzyka niemieckich kompozytorów : Ludviga van Beethovena, Felixa Mendelssohna oraz Johanna Sebastiana Bacha.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

       Świętowanie Dnia Babci i Dziadka rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu już w zeszłym tygodniu a zakończyliśmy dopiero wczoraj. Jako pierwsi swoich ukochanych dziadków zaprosili Tropiciele a ostatnia uroczystość odbyła się u Jagódek.

   Z okazji tego doniosłego święta wszystkie grupy przygotowały dla swoich babć i dziadków wiersze, piosenki oraz tańce a także słodki poczęstunek oraz przepiękne upominki.

Dziadkowie nagradzali nas gromkimi brawami a sądząc po minach byli bardzo dumni ze swoich wnucząt.

Niech żyją nam sto lat!!!

Karnawałowy Bal Przebierańców

  W karnawale królują bale…i to nie tylko dla dorosłych. My także mamy swój bal.W tym roku odbył się on 18 stycznia.Tego dnia wszyscy ruszyliśmy w tany i nawet nasze panie pląsały razem z nami.

Na parkiecie pojawiły się księżniczki, hiszpanki a także krakowianki. Nie zabrakło również policjantów,którzy bacznym okiem obserwowali czy wszyscy porządnie się bawią.

Do tańca natomiast przygrywał nam skocznie DJ Krzysztof.

Sowy w „Majsterkowie”

   16.01.2018r. mimo śnieżnej pogody wybraliśmy się do Castoramy na warsztaty zatytułowane „Majsterkowo”

Na miejscu pod czujnym okiem fachowców wykonywaliśmy skrzynki na narzędzia. nie było to łatwe zadanie ale Sowy- Mądre głowy z wszystkim sobie poradzą! Nawet dziewczyny nieźle majsterkowały.

Kolejna wizyta pani Kamili u Sów i Tropicieli

   Karnawał to czas eleganckich bali. A jak bale to również piękne stroje i maski. Aby przybliżyć nam ten czas odwiedziła nas pani Kamila, która zaproponowała wykonanie pięknych masek karnawałowych.

Nas także niedługo czeka Bal Przebierańców więc wykonanie masek było niezbędne.

Dziękujemy pani Kamili za mile spędzony czas.